فروش نهال غیر مثمر بید مجنون

بید مجنون سبز

یک رشته از گیاهان است که حدود 400 زیر شاخه دارد . این درخت در زمستان برگ هایش می ریزد، در خاک مرطوب و سرد رشد کرده و بیشتر در نیم کره شمالی یافت می شود.

فروش نهال غیر مثمر بید مجنون

  انواع نهال بید مجنون 

  •   بید فر سبز
  • بید فر
  • بید آرژانتینی

بید مجنون از جمله درختان زینتی و محبوب در ایرانی می باشد، که در مناطق مختلف ایران بسیار یافت می شود. در این مطب ب نحوه کاشت بید مجنون و روش پرورش آن خواهیم پرداخت، تا پایان همراه ما باشید.
کاشت بید مجنون در محوطه ساختمان ها، پارک ها و باغ ها بسیار زیباست. شاخه های آویز این درخت نمایی بسیار دیدنی به محوطه می بخشد. برای کاشت و پرورش این درخت کافی است به نکات نوشته شده در این مطلب توجه کنید.
کاشت بید مجنون و نکاتی درباره ی پرورش آن 
درخت بید مجنون از دیرباز مورد توجه طبیعت دوستان و عاشقان بوده است. نام لاتین این درخت زیبا Weeping willowاست که از خانواده Salicaceaeمی باشد. این درخت دارای شاخه هایی به رنگ قهوه ایی روشن یا قهوه ایی مایل به زرد می باشد. برگ های آن تا حدودی کشیده بوده و شاخه های آن به سمت پایین حالت افتادگی دارد. این افتادگی و زیبایی درخت آن را به بید مجنون معروف ساخته است .

نهال غیر مثمر در کرج

قیمت نهال های غیر مثمر

درختان بید مجنون

این گیاه زیبا در شمال کشور چین و همچنین در بین النهرین (دجله و فرات) و راه ابریشم دیده شده است. اصالت این درخت به کشور چین باز می گردد.

شرایط مطلوب برای پرورش بید مجنون 

خاک

این درخت زیبا در انواع خاک ها به خوبی توانایی رشد دارد. و مشکلی از این نظر وجود ندارد.
 
دمای محیط

در شرایط دمایی مناسب که نه زیاد سرد باشد و نه زیاد گرم. این درخت به سرما حساس بوده و ممکن از در زمستان های بسیار سرد بدنه ی آن ترک خورده و گیاه از بین برود. این درخت اگر در سایه کشت شود و نور خورشید کمی به آن برسد باعث کشیده تر شدن برگ ها، افزایش فاصله بین آن ها می شود. احتمال بیماری های قارچی در این حالت بسیار بالا است. کاشت بید مجنون در محل هایی که نور گیر می باشد درای بهترین نتیجه است.
 
آب

درخت بید مجنون بسیار آب دوست می باشد. هرچه میزان آبیاری و آبدهی آن بالا باشد رشد درخت نیز متناسب با آن افزایش پیدا می کند. این درخت دارای ریشه های عمیقی است که همین امر باعث دوام آوردن درخت در خشک سالی های کوتاه می شود. در آبیاری باید توجه داشت که در ابتدای کاشت بید مجنون باید ابیاری به صورت عمقی باشد تا ریشه در امتداد عمق خاک رشد یابند.

مرکز فروش نهال اصلاح شده در کرج


نهالستان ترابی انواع گل و گیاه های زینتی خانگی و  آپارتمانی را با مناسب ترین قیمت به فروش می رساند در صورت نیاز به مشاوره هنگام خرید گل های زینتی با شماره ی زیر تماس حاصل نمایید. 
شماره تماس :

                                     "09121610090"


هرس کردن بید مجنون

هرس کردن بید مجنون در کاشت بید مجنون و نگه داری از آن و چگونگی بالا روندگی درخت بسیار موثر است. بهترین زمان برای هرس کردن درخت در فصل پاییز می باشد. نحوه هرس کردن اینگونه است که شاخه هایی که روی زمین افتاده است را کوتاه نمایید و همچنین  سر شاخه ها به صورت نا منظم بریده شوند.

نحوه کاشت بید مجنون

کاشت بید مجنون از دو راه ممکن است :

  • قلمه زدن
  • پیوند زدن با بید معمولی (بید مشک)

قلمه زدن بید مجنون 

برای قلمه زدن و کاشت بید مجنون باید یا شاخه هایی که نرم و سبز هستند که در اوایل بهار می رویند یا از شاخه های رسیده که در اواخر پاییز و زمستان موجود است استفاده شود.
برای قلمه زدن به روش زیر عمل می کنیم :

ابتدا قلمه را از درخت جدا نموده و سپس تمام جوانه های آن ارا جدا کرده و فقط یک عدد از آن ها را نگه می داریم. این قلمه ها تقریبا به صورت افقی کاشت می شوند . به این صورت که سعی می شود تمام قلمه زیر خاک قرار گیرد  مقدار کمی از آن بیرون خاک باشد. آبیاری این قلمه ها بسیار مهم است و باید شدت آبیاری نسبت به خود درخت بیشتر باشد.
 
پیوند زدن با بید معمولی (بید مشک)
یک راه دیگر برای کاشت بید مجنون پیوند زدن آن با درخت بید معمولی (بید مشک) می باشد. این راه تکثیر به نسبت قلمه زدن بیشتر پیشنهاد می گردد زیرا فرم زیبا تری پیدا می کند.
برای پیوند زدن به صورت زیر عمل می کنیم 

ابتدا قلمه هایی از خود درخت بید معمولی به روش قلمه زدن تهیه شود، سپس قلمه را نیز به همان روش کاشته و صبر می کنیم تا بید معمولی تا ارتفاع حدودا ۲ متر رشد کند. زمان پیوند زدن بید مجنون با بید معمولی در این ارتفاع است که این پیوند باید به صورت پوستی یا Tشکل باشد. 

فروش نهال در کرج

قیمت نهال غیر مثمر

اسم درختان بدون میوه