فروش گل و گیاه زینتی بیرونی 

با توجه به اینکه گل و گیاه زینتی بیرونی در گلدان هستند و اصولا در فضای باز و خارج از محیط داخلی خانه قرار داده می شوند اصولا گل و گیاه زینتی بیرونی دارای ریشه مقاوم و عمری طولانی دارند تا در برابر هر گونه سرما و گرما و تغییر آب و هوایی مصون باشند. ما در نهالستان ترابی به تولید و فروش انواع گل و گیاه زینتی بیرونی با مناسب ترین قیمت پرداخته است. در اینجا به معرفی انواع پل و گیاه مقاوم به گرما و گل های مناسب باغچه و حیاط را برای شما معرفی می کنیم. 

نهالستان ترابی تولید کننده انواع نهال و گل و گیاه زینتی بیرونی ، با مناسب ترین قیمت به فروش می رساند در صورت نیاز به مشاوره برای خرید انواع گل و گیاه با شماره ی زیر تماس حاصل نمایید. 
شماره تماس :

                                     "09121610090"


فروش گیاهان مقاوم به گرما

تمامی این گیاهان مقاوم به آب و هوای گرم و در نور مستقیم و طولانی مدت خورشید هستند، که شما می توانید آن ها را در گلدان هم بکارید.

گل پنتاس ( Pentas )

گل های بسیار زیبای پنتاس حشرات گرده افشان مانند زنبور ،مرغ مگس خوار و مرغ عسل خوار را به علت رنگ و شکل زیبا و همچنین شهدش جذب می کند.پنتاس در برابر گرما بسیار سرسخت است و می توانید آن را در گلدان هم بکارید.در مناطق معتدل گیاهی چند ساله و در مناطق گرم تر یک ساله است.
فروش گل و گیاه زینتی بیرونی

گیاه شاه پسند ( Lantana )

شاه پسند گیاهی شناخته شده از منطقه استوایی است که سالیانه گل هایی زیبا به رنگ های قرمز ،زرد،نارنجی،سفید و صورتی روی آن می روید.این گیاه در هوای گرم به خوبی رشد می کند و آفتاب بعد از ظهری را بسیار می پسندد و هرچه نور خورشید بیشتر به ان بتابد بهتر است.شاه پسند در مناطق معتدل گیاهی یک ساله است.

درختچه پلومباگو ( Plumbago )

این درختچه بسیار زیبا بومی آفریقا می باشد و در آب و هوای استوایی تا نیمه استوایی به خوبی رشد می کند و نیاز به نگهداری زیادی ندارد. اگر در آب و هوای مناسب نگهداری شود ،تقریبا در تمام طول سال گل های آبی آسمانی روی آن شکوفا می شوند.اگر در مناطقی با آب و هوای معتدل تا خنک ، در محیط بیرونی کاشته شود باید از سرما محافظت شود و مراقبت آن زیاد می شود.
 نهالستان ترابی

درخچه ختمی ( Hibiscus )

درختچه ختمی به چند دلیل گیاه بسیار محبوبی است: نگهداری آن بسیار راحت است ، به خوبی در گلدان رشد می کند ، رنگ های آن بسیار متنوع است و در آب وهوا های مختلف رشد می کند . ختمی استوایی به راحتی دما های بالای ۲۵ درجه سانتی گراد را تحمل می کند  و به رشد خود ادامه می دهد.

 نهالستان ترابی

درخچه شیشه شور ( Bottlebrush )

شیشه شور یکی از درختچه های محبوب است که گل های بسیار درشتی دارد. پرچم های آن رنگی و بلند هستند که شبیه شیشه شور است. همچنین می توان آن را در گلدان بزرگ نگهداری کرد، اما نیاز به فضای زیادی دارد. اگر در مناطقی با آب و هوای خنک زندگی می کنید باید پیش از آمدن فصل سرد آن را به مکانی مسقف منتقل کنید.

 نهالستان ترابی

گل های باغچه ای 

گل مناسب باغچه گلی است که توانایی مقاومت در برابر شرایط دمایی متفاوت را دارد. البته این گونه های مقاوم نیز در هر شهر و منطقه ای با توجه به آب و هوای آن جا مختلف هستند. به عنوان مثال یک گونه گیاهی باغچه ای در مناطق جنوبی کشور با نواحی کوهستانی متفاوت خواهد بود. برای زیبایی پیرامون زندگی خود باغچه آرایی با گل های زینتی ایده ای جذاب و عالی است. همچنین می توانید این گیاهان را علاوه بر جنبه زینتی با انگیزه دارویی نیز کشت کنید. در این صورت می توانید از محصول آن ها نیز بهره مند شوید. با انتخاب گل مناسب باغچه امکان بهره وری از زیبایی و هوای پاک را در محیط زندگی خود ایجاد خواهید کرد.

ویژگی های گل مناسب باغچه

گل های باغچه ای به آبیاری مرتب و منظم نیاز دارند.
از نظر نوردهی باید در معرض نور مستیم آفتاب باشند.
گیاهان مقاوم به خشکی و گرما هستند.
کود دهی هر سال یک بار در مورد آن ها تکرار می شود.
از اواخر خرداد تا انتهای پاییز به گل می نشینند.
در فصل زمستان میزان آبیاری آن ها کاهش می یابد.

انواع گل مناسب باغچه

گل پامپاس گراس
این گل را بششتر درمحدوده فضای سبز شهری می بینید. علت این انتخاب این است که پامپاس گراس در برابر تابش مستقیم آفتاب و گرمای زیاد مقاومت خوبی را از خود نشان می دهد اما در برابر سرما حساس است. در فصل بهار(خرداد) دوباره گل می دهد و گل های خشک آن را مشاهده خواهید کرد.
 نهالستان ترابی
آمارانتوس
انواع آمارانتوس در مناطق گرم و خشک کاشته می شوند و با شرایط جوی تطابق دارند. گونه های مقاوم در برابر برهم خوردن شرایط جوی هستند. ضمن اینکه تنوع زیادی در نوع خود دارند. آلترنانترا، آشلانتوس، تاج خروس و … از دسته گیاهانی می باشند که تحمل هوای گرم و خشک مناطق گرمسیر را دارند. دمای پایین مشکلات زیادی را برای این گیاهان به دنبال خواهد داشت. ضمن اینکه گل مناسب برای تراس و بالکن می باشد.
فروش گل و گیاه در کرج
رزماری و اسطوخودوس
از گیاهان دارویی و جزء انواع گل مناسب باغچه هستند. در برابر شرایط خشکی و گرما مقاومت خوبی از خود نشان می دهند. رنگ سبز و نقره ای به شکل ترکیبی با یکدیگر عرضه می کنند. این موضوع ما را برای انتخاب این گل ها امیدوار می کند.
فروش گل و گیاه زینتی بیرونی
ناز خرفه ای
شرایط مقاومی از خود در برابر شوری خاک و درجه حرارت بالا نشان می دهد. مهم ترین ویژگی این گل مناسب باغچه این است که در خاک هایی با بافت ضعیف نیز قابلیت پرورش و کاشته شدن دارد. ناز خرفه ای باید هر روز آبیاری شود. ضمن اینکه باید در برابر تابش مستقیم خورشید قرار بگیرد. در کنار این گل امکان کاشت گیاهان دیگری وجود ندارد. ناز خرفه ای پس از یک سال کشت، در سال دوم با وسعت بیشتری در باغچه رشد می کند. چون بذرهای اطراف آن تبدیل به ناز خرفه ای دیگر خواهند شد.
فروش گل و گیاه زینتی بیرونی
گل نرگس
مقاومت خوبی در برابر سرما دارد و گل مناسب باغچه است. کاشت گل نرگس در فصل پاییز با پیاز انجام می شود. در فصل بهار گلدهی آن آغاز و به دو رنگ سفید و زرد رویت می شود. برای رشد و پرورش به کود ورمی کمپوست و آبیاری زیاد نیاز دارد.
فروش گل و گیاه زینتی بیرونی