فروش ورمی کمپوست

ورمی کمپوست یک نوع کود آلی هوموسی است که توسط گونه ای خاص از کرمهای خاکی تولید می شود. این کود به لحاظ دارا بودن انواع ویتامینها، هورمونهای رشد و عناصر غذایی مورد نیاز گیاه اثرات بسیار مفیدی بر روی رشد و نمو گیاه دارد. این کود دارای بوی مطلوب و فاقد هرگونه آلودگی میکروبی می باشد.کمپوست کرمی (Eisenia Foetida)، عبارت است از کود آلی ( Vermicompost ) ورمی کمپوست بیولوژیکی که در اثر عبور مداوم و آرام مواد آلی درحال پوسیدگی از دستگاه گوارش گونه ایی از کرم های خاکی و دفع این مواد از  بدن  کرم حاصل می گردد.
این مواد هنگام عبور از بدن کرم آغشته به مخاط دستگاه گوارش (موکوس)، ویتامین ها و آنزیم ها شده که در نهایت به عنوان یک کود آلی غنی شده و بسیار مفید برای ساختمان و بهبود عناصر غذایی خاک تولید و مورد مصرف واقع می گردد. بنابراین ورمی کمپوست عبارت خواهد بود از فضولات کرم به همراه درصدی از مواد آلی و غذایی بستر و لاشه کرمها.

خرید کرم ورمی کمپوست


نهالستان ترابی ورمی کمپوست را با مناسب ترین قیمت به فروش می رساند در صورت نیاز به مشاوره برای خرید ورمی کمپوست با شماره ی زیر تماس حاصل نمایید. 
شماره تماس :

                                     "09121610090"                     


فروش ورمی کمپوست فله

فروش ورمی کمپوست

روش توليد كرم پوسال (ورمی کمپوست):

فواید کود ورمی، مصارف کودورمی
کرم توسط پوست تنفس می کند در نتيجه مواد بستر بايد قابليت جذب آب بالايی داشته باشند.
فضولات کرم:
کود ورمی مانع از ایجاد علف هرز می ‏شود.
این کرم، در روز بیش از وزن خود غذا می‏خورد و 60  تا 90 درصد آن را به فضولاتی به نام کود کرمی کمپوست تبدیل می‏ کند و این کود دارای حداقل 5 خاصیت زیر است:
1. بی بو است.
2. مانع از ایجاد علف هرز می ‏شود.
3. استفاده از این نوع کود، کیفیت محصولات کشاورزی را نسبت به کود شیمیایی عملاً‌ حدود 50 درصد و کمیت (تعداد در واحد سطح) آنها را نیز چیزی در حدود 20 تا 70 درصد افزایش می‏ دهد، و به علاوه مشکلات مربوط به باقی ماندن کود شیمیایی در مواد غذایی را ندارد.
4. بدلیل خاصیت اسفنجی کود تولید شده در نگهداشت آب و آزاد سازی تدریجی آب موجود، از این کود به همراه فنّاوری خاص، اقدام به بارور نمودن و حاصلخیزی زمین‏های شوره‏زار، شیمیایی شده،‌ کوهپایه و غیرقابل کشت می‏ شود.
5. از همه مهمتر، بدلیل فقدان هر نوع مواد شیمیایی، محصول کشاورزی تولیدی با استفاده از این کود، ارگانیک است و قیمت محصول کشاورزی ارگانیک در سطح جهانی، بین 2 تا 5 برابر قیمت محصول کشاورزی عادی است.

مزایای ورمی کمپوست

 یک غذای کامل و متعادل برای گیاهان می باشد.
 با دارا بودن مواد هورمونی رشد و نمو گیاه را سرعت می بخشد.
 به نگهداری رطوبت در خاک کمک می نماید.
 رنگ، طعم، بو و کیفیت گلها، سبزیجات و میوه را بهبود می بخشد.
 حاصلخیزی خاک را افزایش می دهد.
 فاقد هرگونه آلودگی میکروبی می باشد.
 مواد بیوشیمیایی آن مقاومت گیاهان را به بیماری ها افزایش می دهد.
فروش ورمی کمپوست

خواص ورمی کمپوست

  • سبک و فاقد هرگونه بو
  • عاری از تخم علف های هرز
  • حاوی میکرو ارگانیسم هوازی سفید مانند از تو باکترها
  • بالا بودن میزان عناصر اصلی غذایی در مقایسه با سایز کودهای آلی
  •  دارا بودن عناصر میکرو مانند آهن، روی، مس و منگنز
  •  دارا بودن مواد محرکه که رشد گیاهی نظیر هورمون ها
  •  قابلیت بالای نگهداری آب و مواد غذایی
  •  فرآوری سریع تر از سایر کمپوست ها
  •  عاری از باکتری های غیر هوازی، قارچ هاو میکروارگانیسم های پاتوژن
  •  قابل مصرف در پرورش کلیه محصولات کشاورزی

قیمت ورمی کمپوست 

این کود اصلاح کننده خصوصیات فیزیکی ، شیمیایی و بیولوژیکی خاک بوده و علاوه بر وزن مخصوص کم ، فاقد هرگونه بو ، میکروارگانیسم های پاتوژن ، باکــــتری های غیر هـــوازی ، قارچ ها و علف های هرز می باشد. ورمی کمپوست علاوه بر قابلیت جذب آب با حجم بالا ، شرایط مناسب جهت دانه بندی و قدرت نگه داری مواد غذایی مورد نیاز گیاهان را فراهم می نماید. ورمی کمپوست حاوی عناصر غذایی بسیار غنی به ویژه ازت بوده که به تدریج آنها را در اختیار گیاه قرار می دهد.

( این نکته از نظر حاصل خیزی خاک بسیار پر اهمیت است) این کود در مقایسه با سایر کودهای آلی دارای میزان عناصر اصلی غذایی بالاتری است. ورمی کمپوست علاوه بر عناصر ماکرو مانند ازت ، فسفر و پتاسیم که در فعالیتهای حیاتی گیاه نقش اساسی دارند حاوی عناصر میکرو مانند آهن ،مس ، روی ، منگنز نیز می باشد. علاوه بر این با داشتن موادی مانند ویتامین B12و اکسین عوامل محرک رشد گیاه را فراهم می آورند.
فروش ورمی کمپوست درجه یک
معمولا نسبت کربن به ازت (C/N) ورمی کمپوست ۲۰-۱۵ بوده و طول دانه های خشک آن بین mm5-1 متغیر است. هوموس آن نیز ۲۰% وزن خشک می باشد. کرم های زباله خوار با تغذیه زائدات آلی آنها را تجزیه و دگرگون می نمایند. فرایند هضم این کرم ها به تغییر سریع تر مواد آلی منتهی شده و کمپوست تثبیت می شود. نتیجه این عمل دستیابی به ورمی کمپوست با کیفیت بالا است که با بالاترین استانداردهای جهانی برابر می كند. ورمی‌کمپوست متشکل از ورمی (کرم خاکی) و کمپوست (کود آلی) به معنای نوعی کود آلی است که از فعالیت کرم خاکی حاصل می‌گردد. بیش از ۲۷۰۰ نوع کرم خاکی در طبیعت وجود دارد این کرم‌ها با کاوش خاک و تغذیه عناصر موجود در خاک و آمیختن آن با آنزیم‌های موجود در بدن خود، خاک را تازه می‌کنند و قدرت باروری آن را افزایش می‌دهند همچنین به دلیل جابجایی مداوم در خاک، با ایجاد سوراخ‌های زیاد، راه نفوذ اکسیژن به خاک را آسان می‌کنند.